קהילות

כאן תמצאו תיאור של הכלים והקהילות המופעלות על ידי Scientix . בהמשך אנו גם מביאים רשימה וקישור לקהילות מורים למדעים בישראל. אם ידוע לך על קהילה נוספת שנשמטה מהרשימה בבקשה תוסיף את פרטיה בהערות מטה.

קהילות יד ביד

From Flickr by Gwendal Uguen – Some rights reserved

קהילות Scientix

Scientix מציע מגוון מסגרות וכלים מתוקשבים למפגש בין המורים למדעים וגם בין בעלי תפקידים אחרים (אנשי מערכות חינוך, מקבלי החלטות, חוקרים, מיזמים) המעורבים בקידום החינוך למדעים, מתימטיקה וטכנולוגיה.
הנכם מוזמנים להירשם בפורומים בהם יש לכם עניין. תוכלו גם להשתמש לצרכים שלכם בחדר המפגשים המקוון או בצ'ט.

פורום דיונים

במסגרת Scientix מתקיימים דיונים על היוזמות האחרונות בתחום החינוך למדעים. קיימים דיונים שונים עבור מיזמים ומדינות שונות. על פי בקשתכם ניתן להגדיר קטיגוריות חדשות של דיונים.
הפורומים פתוחים לכל אחד. אולם בכדי להשתתף בדיון יש צורך להירשם בפורטל Scientix. בכדי לשלוח פוסט חדש בחר בקטגוריה על פי העדפתך והקלק על הכפתור “Post new thread”. אתה יכול לכתוב בכל שפה.

קהילות עשייה (Communities of Practice)

קהילות עשייה הם פורומים מקוונים בהם מנחה מומחה מוביל  את הדיון בנושאים הנוגעים למדע וטכנולוגיה.

במרחב הזה אתה תמצא הצגה ראשונית של הנושא המשולבת בסדרת משאבים שימושיים לנושאי הדיון. המשתתפים ימצאו גם סדרת שאלות פתוחות בכדי לחקור ולדון בהן.

המטרה של קהילת העשייה היא לאפשר למשתתפים להיות מעורבים ולדון ביניהם אודות הנושאים בהם הם יותר מעוניינים ולסיים בניסוח מסקנות או רעיונות.

אירועי רישות בין מיזמים בתחום החינוך למדעים

האירועים מאורגנים כל שלושה חודשים ומפגישים המתאמים, המנהלים ונציגים נוספים של מיזמים אירופיים ולאומיים בתחום החינוך למדעים. המטרה היא לאפשר למיזמים לשתף ולהחליף התנסויות, להציג את עבודתם, ולסייע ביצירת שיתופי פעולה חדשים ושותפויות. כל אחד מהאירועים הללו ממוקד בנושא מסוים או באתגר מולם ניצבים המיזמים.

חדר מפגשים מקוון

Scientix חותר לסייע לעבודה של המיזמים במימון ציבורי בתחום החינוך למדעים. בהקשר הזה Scientix מעמיד לרשות המיזמים את האפשרות להשתמש בחדר מפגשים מקוון (Scientix online meeting room) . כל מיזם הכלול במאגר המיזמים יכול להזמין מועד לקיום מפגש מקוון, סמינר ווב (Webinar), סדנה מקוונת (Online workshop), וכד' עד 200 משתתפים.

צ'ט של Scientix

הכלי Scientix צ'ט  מאפשר לך להיות בקשר הדדי עם משתמשים אחרים. בכדי להתחיל צ'ט יש צורך להירשם בפורטל . אחרי ההרשמה כלי הצ'ט מופיע באופן אוטומטי בפינה הימנית התחתונה של הדף. הקלק על הכפתור "ידידים מקוונים" (Online friends) בכדי לראות מיהם יתר המשתמשים שמחוברים באותו זמן למערכת. בכדי לפתוח את חלון הצ'ט ולהתחיל בשיחה מספיק להקליק על שם המשתמש. בהגדרות (settings) אתה יכול לבחור האם יתר המשתמשים רואים שאתה מחובר או לא.

קהילות הוראת המדעים בישראל

משרד החינוך: פורומים בביולוגיה
משרד החינוך: פורומים – מדברים כימיה
קהילות מורים לפיזיקה
  • קהילת מובילים, מורי אשדוד, מורי באר שבעה, מורי הגליל המערבי, מורי חיפה, מורי טייבה, מורי ירושלים, מורי עמל, מורי עמק הירדן, מורי רחובות, מורי הוד השרון
קהילות משרד החינוך
בשער – מערכת שאלות למומחים מהאקדמיה

"בשער" נוסדה על ידי קבוצת חברים בסגל האקדמי באוניברסיטאות ובמוסדות שונים להשכלה גבוהה בישראל, במטרה להגביר את מעורבות האקדמיה בשיח הציבורי ובעשייה החברתית.

דפי פייסבוק של מורים למדעים

מורים למתימטיקה

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *